کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
[1397/04/16]

نشست «بررسی رهنمودها و مطالبات مقام معظم رهبری در دیدار با کارکنان کتابخانه مجلس و ظرفیت‌های مغفول مانده کتابخانه در اجرای رهنمودهای معظم له» در کتابخانه مجلس  

 

به گزارش روابط عمومی و امور  بین‌الملل کتابخانه مجلس، پس از دیدار رئیس، نمایندگان و کارکنان مجلس، کتابخانه مجلس و مرکز پژوهش‌ها با رهبری در تاریخ 97/3/30 کتابخانه تصمیم گرفت با تشکیل کمیته‌ای، رهنمودهای مقام معظم رهبری را بررسی کرده، سرلوحه فعالیت‌های خویش قرار دهد.

به این منظور، جلسه‌ای با حضور ریاست کتابخانه مجلس، حجه‌الاسلام سیّدعلی عماد، آقایان حجت الاسلام احمدی ابهری، معاون پژوهشی کتابخانه مجلس؛ ملکیان، معاونت فنّی؛ هاشمی‌نسب، مدیر اجرایی و پشتیبانی؛ شایان، مدیر دفتر برنامه‌ریزی؛ دکتر  ططری، مدیر امور اسناد؛ قریشی، سرپرست روابط عمومی؛ محمدی‌آذر، مدیر امور اداری و پشتیبانی؛ طیرانی، ‌مدیر امور کتابخانه‌ای؛ نظریان، مدیر موزه و خانم مرادی، مسئول کتابخانه ایران‌شناسی تشکیل شد.

در این جلسه، رئیس، معاونان و مدیران کتابخانه مجلس ضمن بحث و گفتگویی طولانی، به نتایج زیر رسیدند:

 

ـ طبق بیانات مقام معظم رهبری، «سعی کنیم در صدر جدول باقی بمانیم»: در این جلسه گفتگو، نخستین هدف کتابخانه مجلس، بررسی دقیق، برای رسیدن به صدر جدول مورد نظر و سپس تلاش برای باقی ماندن در صدر این جدول عنوان شد.

ـ یکی از مهم‌ترین نکات یاد شده در دیدار رهبری، تأکید ایشان بر  پرهیز جدی از اسراف و ریخت‌وپاش‌های غیر ضروری و نیز تلاش برای اختصاص دادن وقت مجلس برای امور مهم و ضروری، به جای موارد غیرضروری بود. در جلسه «بررسی رهنمودها و مطالبات مقام معظم رهبری»، کتابخانه مجلس تصمیم جدی گرفت تلاش خود را برای جلوگیری از هرگونه اسراف و اتلاف وقت به کار گیرد.

ـ در این جلسه تمامی مدیران تأکید کردند ارتباط با نمایندگان منتخب ملّت، همچون گذشته، به صورت جدی دنبال شود و ریاست کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس از همه مدیران خواستند طرح‌ها و پیشنهادات خود در این رابطه را ارائه دهند تا در اولین فرصت بررسی و اجرایی گردد.

ـ در نهایت قرار بر آن شد تا کمیته‌ای در کتابخانه مجلس با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تشکیل و رهنمودهای رهبری بررسی و اقدامات لازم برای به‌کارگیری این رهنمودها انجام گیرد. گزارش جلسات این کمیته نیز به دفتر مقام معظم رهبری، ارسال شود.

بازدید:542
یادداشت ها
Parameter:300745!model& -LayoutId:0 LayoutName