کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » رویدادها
0.0 (0)
سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب
[1397/02/19]

آمارهایی از نمایشگاه کتاب  

 

سه شنبه یعنی هفتمین روز سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز ارائه آمار از طرف مسئولان نمایشگاه بود.

رئیس کمیته نظارت و رسیدگی به تخلفات ناشران در نمایشگاه کتاب - با اعلام جزئیات تخلفات ناشران، از صدور ۹۹ رای برای ناشران متخلف به دلیل نقد کردن بن کتاب، فروش کتاب‌های ناشران دیگر و فروش کتاب‌های بدون مجوز خبر داد. او همچنین از شناسایی و منحل کردن شبکه‌ای که به نقد کردن ۱۱۰ میلیون تومان بن کتاب در مدت زمان ۸ شب تا ۵ صبح اقدام کرده بود، خبر داد.

البته مشکل نقد کردن بن‌کارت‌ها فقط در غرفه‌ها اتفاق نمی‌افتد و برخی از افراد به صورت شخصی به خرید و فروش بن‌کارت حتی در مصلا اقدام می‌کنند.

امیرمسعود شهرام‌نیا - قائم‌مقام نمایشگاه کتاب - نیز آماری از تراکنش‌های بانکی نمایشگاه ارائه داد و گفت: ۴۲ میلیارد تومان میزان تراکنش‌های بانکی ثبت‌شده توسط بانک عامل نمایشگاه است و با توجه به استفاده از دستگاه‌های متفرقه و فروش نقدی کتاب میزان تراکنش‌های بانکی را تا پایان روز ششم، بیش از  ۵۹ میلیار تومان تخمین می‌زنیم و در آستانه ۶۰ میلیارد تومان هستیم.

یحیی دهقانی - معاون اجرایی سی‌ و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران - هم از نرسیدن دو محموله کتاب به خاطر تصادف به نمایشگاه گفت که یکی از محموله‌ها از مشهد به تهران می‌آمد و دیگری محموله ۱۴ ناشر بود که در استانبول تصادف کرد. او همچنین از وصول ۷۵درصدی تعهدات کمیته تبلیغات به نمایشگاه خبر داد.

برگرفته از: خبرگزاری ایسنا

    بازدید:410
    یادداشت ها
    Parameter:300534!model& -LayoutId:0 LayoutName