کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات
[1396/08/10]

۹۵ درصد نسخه‌های خطی کتابخانه مجلس دیجیتال‌ شده و در اختیار پژوهشگران قرار دارد  

رییس کتابخانه مجلس شورای اسلامی در غرفه خبرگزاری شبستان: ۹۵ درصد نسخه‌های خطی کتابخانه مجلس دیجیتال‌سازی شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام سیدعلی عماد گفت: ۹۵ درصد نسخه‌های خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی دیجیتال‌سازی شده و در دسترس علاقه مندان و پژوهشگران قرار گرفته است.

حجت الاسلام سیدعلی عماد، رییس کتابخانه مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه خبرگزاری شبستان در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات به سوالات خبرنگار شبستان پاسخ داد. رییس کتابخانه مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات این کتابخانه برای اسکن و دیجیتال‌سازی نسخه‌های خطی موجود در این کتابخانه و در دسترس پژوهشگران و محققان قرار دادن آنها گفت: تقریبا بالای 95 درصد نسخه‌های خطی ما دیجیتال‌سازی شده و در اختیار و در دسترس علاقه مندان و پژوهشگران قرار گرفته است.

 وی افزود: کتابخانه مجلس بدین جهت سهل‌ترین رفتار را دارد و انواع خدمات را در این بخش چه به صورت حضوری و چه به صورت مراجعه به سایت ارایه می‌دهد.

 حجت‌الاسلام عماد همچنین اظهار داشت: در بخش اسناد ما یک مجموعه قوی اسنادی داریم که در حدود 13 تا 14 هزار میلیون برگ سند داریم و متاسفانه در این بخش بیش از حدود 3 میلیون سند نتوانسته ایم دیجیتال سازی کنیم.

منبع: خبرگزاری شبستان

    بازدید:598
    یادداشت ها
    Parameter:298065!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار