کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
جوابیه
[1396/07/19]

مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی بارگذاری نشده است تا اینکه حذف شود!  

روزنامه وزین همشهری در شماره 7219،‌ چهارشنبه، 19 مهر 1396 در صفحات اول و 23 و همشهری آن‌لاین در همان تاریخ گزارشی از وضعیت دسترسی به مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی در برخی از وب‌سایت‌ها از جمله در وب‌سایت کتابخانه مجلس شورای اسلامی منتشر کرده است که خلاف واقع و مبتنی بر اطلاعات خطا و اشتباه است.

مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی هنوز در وب‌سایت جدید کتابخانه مجلس شورای اسلامی بارگذاری نشده است تا حذف گردد. توضیح اینکه سایت قدیمی کتابخانه مجلس شورای اسلامی به دلائل مختلف دچار مشکلات فنی شده بود و از دسترس پژوهشگران و محققین ارجمند  داخل و خارج از کشور خارج شده بود. لذا کتابخانه مجلس با همکاری بخش فناوری مجلس‌، وب‌سایت جدیدی را طراحی و تاریخ 3 خرداد 1396 به طور آزمایشی راه‌اندازی کرد. از آن تاریخ تا کنون منابع و داده‌های گوناگون به طور مستمر در حال بارگذاری است. با توجه به امکانات و نیرو‌ی انسانی موجود تصمیم بر این بوده است که مشروح مذاکرات مجالس ملی، سنا و اسلامی بر اساس ترتب تاریخی در وب‌سایت جدید درج گردد و تاکنون مشروح مذاکرات مجلس شورای ملی و سنا به صورت کامل بارگذاری شده و متعاقب آن مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی بارگذاری می‌شود. بنای کتابخانه مجلس همیشه بر افزایش کمی و کیفی خدمات بوده است نه کاهش آن.

در حال حاضر مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی از نخستین جلسه دوره اول تا جلسه 137 دوره دهم، مورخ 7 شهریور 1396 به صورت مکتوب در کتابخانه مجلس موجود و قابل استفاده است و به زودی فایل‌های دیجیتالی این منبع مهم مطالعاتی در عرصه قانون‌گذاری، تاریخ‌پژوهی و پژوهش‌های حقوقی در وب‌سایت جدید کتابخانه مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.

نکته دیگر آنکه،‌ مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی با دقت و حساسیت بسیار زیاد در اداره‌کل تدوین قوانین مجلس شورای اسلامی تدوین و به صورت مکتوب منتشر می‌شود که پس از انتشار،‌ هرگونه تغییر یا اصلاح یا ویرایش در آن خلاف قانون است، مگر با طی فرایند قانونی و مصوب.

از همه اصحاب رسانه و مطبوعات به‌ویژه روزنامه وزین همشهری و پایگاه اطلاعاتی آن خواهانیم که خبر یا گزارش خود را پس از کسب اطلاعات درست و از منابع موثق منتشر نمایند.

گزارش همشهری‌آن‌لاین را در اینجا بخوانید.

گفتنی است که روزنامه همشهری در شماره 7220، روز پنجشنبه، 20 مهر 1396 در صفحه 15، جوابیه کتابخانه مجلس را با عنوان «نسخه الکترونیک مشروح مذاکرات مجلس منتشر می‌شود» را درج کرده است.

همچنین در همشهری‌آن‌لاین نیز این جوابیه آمده است. برای خواندن متن مذکور اینجا رو کلیک کنید.

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل

 

    بازدید:568
    یادداشت ها
    Parameter:297993!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار