کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » خواندنی‌ها » کتابداری و اطلاع رسانی
0.0 (0)
سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
[1397/02/10]

جانمایی کتاب‌ صوتی‌ها در بخش رسانه‌های دیجیتال نمایشگاه بین‌المللی  

 

حسین صفری، مدیر اجرایی سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، درباره نتایج تصمیم‌گیری‌ها درباره جانمایی ناشران الکترونیک و کتاب‌های صوتی گفت: در نمایشگاه کتاب سال جاری، تعداد ثبت‌نام کنندگان به 800 ناشر رسید.

وی افزود: در جلساتی که با مسئولان برگزاری  نمایشگاه سی‌ویکم داشتیم تصمیم بر آن شد تا ناشران و تولیدکنندگان کتاب‌های صوتی همراه ناشران الکترونیک خارج از بخش عمومی در بخشی جداگانه جانمایی شوند.
 
صفری گفت: با توجه به درخواستی که ناشران و تولیدکنندگان کتاب‌های صوتی برای برپایی غرفه‌هایشان در بخش عمومی نمایشگاه کتاب را داده بودند، اما به علت تعداد زیاد ناشران الکترونیک و صوتی امکان جانمایی در بخش عمومی نبود به همین علت پیش‌‌بینی شده تا فعالان حوزه نشر دیجیتال و کتاب‌های صوتی در فضای زیر چادر واقع بر بام شبستان جانمایی شوند.

گفتنی است ناشران و تولیدکنندگان کتاب‌های صوتی برای حضور در نمایشگاه کتاب سال جاری درخواست برپایی غرفه در بخش عمومی نمایشگاه را داده بودند. به گفته بسیاری از این ناشران اغلب مخاطبان و بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب از بخش رسانه‌های دیجیتال که هرسال در فضایی جداگانه برپا می‌شود، بازدید کمی دارند و این امر باعث می‌شود تا این نوع محصولات فرهنگی و کتاب‌های صوتی از نظر عموم مردم در نمایشگاه کتاب دور بماند.

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

برگرفته از: خبرگزاری ایبنا

    بازدید:431
    یادداشت ها
    Parameter:300486!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار