26 ارديبهشت 1397 16:29:00

آمار بازدیدهای گروهی از کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در سال 1396  


 

علاوه بر مراجعه‌کنندگانی که روزانه برای یافتن منابع مورد نیاز پژوهشی‌شان اعم از کتاب‌های چاپی، سنگی، سربی، خطی، نشریات، اسناد و.. به کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی مراجعه‌ می‌کنند، روزانه بازدیدکنندگان و میهمانان داخلی و خارجی بسیاری برای دیدن بخش‌های مختلف کتابخانه، به این نهاد فرهنگی قدم می‌گذارند.

در گزارشی از بخش‌های مختلف کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، آمار حدودی بازدیدهای گروهی سال 1396 به شرح زیر استخراج شد:

ـ به نقل از مدیر موزه مجلس شورای اسلامی، 5552 نفر (اعم از 3262نفر مرد و 2394 زن) در قالب بازدید گروهی، از موزه مجلس شورای اسلامی بازدید کرده‌اند.

ـ به گزارش روابط عمومی کتابخانه مجلس، دست‌کم 1264 نفر بازدید‌کننده و میهمان داخلی (ایرانی) از حوزه‌های علمیه، مراکز آموزش عالی، نهادهای فرهنگی و مدارس، از بخش‌های مختلف کتابخانه مجلس (اعم از بخش‌های خطی، مرمّت، اسناد،‌ نشریات  و کتابخانه ایران‌شناسی) دیدن کرده‌اند.

ـ به گزارش کارشناس روابط بین‌الملل، حدود 250 هیئت خارجی اعم از پارلمانی، گروه‌های دوستی و گردشگر (توریست) از موزه مجلس شورای اسلامی بازدید کرده‌اند.  

این کارشناس روابط بین‌الملل همچنین از بازدید حدود 48 هیئت و محقق خارجی از سراسر جهان، اعم از پژوهشگر، دانشجو، ‌اساتید دانشگاه، ایران‌شناس و شخصیت‌های سیاسی، از بخش‌های مختلف کتابخانه خبر داد.

 در سال 97، تلاش روابط عمومی کتابخانه مجلس بر افزایش تعاملات و همکاری‌های خود با مراکز و نهادهای علمی و فرهنگی و پذیرایی از گروه‌های بازدیدکننده است.

 

 

Parameter:300575!model&4732!print -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار